Drzwi przesuwne | Sarex.pl 
Oferta / Drzwi przesuwne

Są coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają na swobodną aranżację przestrzeni wokół nich. Po rozsunięciu mogą zachodzić na ścianę lub się w niej chować.

W wariancie zachodzenia na ścianę skrzydła podwiesza się na wózkach do prowadnicy, zamontowanej na górze otworu drzwiowego bądź w podłodze. Wygodniejszym rozwiązaniem są drzwi przesuwne chowane w ścianie. Po ich rozsunięciu skrzydła są niewidoczne, a sąsiadującą z nimi ścianę można wykorzystać w dowolny sposób. W ścianie trzeba jednak zamontować specjalną kasetę (z aluminium lub ocynkowanej blachy), w którą wprowadza się drzwi. Drzwi przesuwne mogą być pełne lub przeszklone. Wykonujemy je z drewna klejonego dowolnego gatunku. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła, najczęściej szerokości od 80 do 100 cm. Szerokość dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych nie może przekraczać 240 cm.

W ofercie posiadamy również drzwi składano-przesuwne, nazywane także harmonijkowymi. Specjalny system okuć pozwala złożyć grupę drzwi przez bezpieczne i łatwe przesunięcie ich na boki, maksymalizując przy tym otwarcie oraz umożliwiając łatwy dostęp na zewnątrz. Projekt jest łatwy w realizacji i praktyczny: drzwi harmonijkowe składają się z maksymalnie siedmiu elementów skrzydłowych, przy czym jedno ze skrzydeł można zaprojektować jako przejściowe i obsługiwać je niezależnie od innych elementów.

Drzwi przesuwne:

  • drewno klejone: sosna, meranti
  • malowane są lakierami poliuretanowymi lub akrylami
  • uszczelka w futrynie
  • zawiasy Siegenia Aubi
Realizacje