Nie sposób wyobrazić sobie jakąkolwiek nieruchomość bez okien. Stanowią one przede wszystkim źródło światła we wnętrzu, ale także zarazem ochronę przed zimnem, opadami, wiatrem i innymi czynnikami pogodowymi.  Zdarza się jednak, że wraz z biegiem lat tracą swoją funkcjonalność i konieczna okazuje się ich wymiana.

Jak przebiega wymiana okien w domu?

Na wstępie należy zaznaczyć, że wymiana okien nie jest tak dużym przedsięwzięciem, jak mogłoby się wydawać. Niektórzy utożsamiają to z dość dużym remontem, jednak jeżeli zdecydujesz się skorzystać z usług profesjonalistów, to możesz mieć pewność, że prace przebiegną szybko i sprawnie.

Zanim zdecydujesz się na wymianę okien, musisz w pierwszej kolejności wybrać nową stolarkę. Jest to dość ważna decyzja, dlatego dokładnie przeanalizuj wszelkie możliwości. Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości okien w Świebodzinie, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą Ci, jaki rodzaj najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Cały proces rozpoczyna się z kolei od demontażu starej stolarki okiennej. Jest to stosunkowo szybka praca, o ile wykonuje ją osoba o stosownym doświadczeniu. Montaż nowych okien może jednak wymagać podjęcia dodatkowych czynności. Czasami konieczne jest pomniejszenie otworów okiennych czy nawet prace wyburzeniowe.

O czym należy pamiętać, decydując się na wymianę okien w domu?

Jeżeli chcesz wymienić okna, pamiętaj, aby przede wszystkim wykonać to w odpowiednim czasie. Uznaje się, że najlepszym okresem jest wiosna, jednak sprawna ekipa montażowa poradzi sobie z tym przedsięwzięciem o każdej porze roku. Najistotniejsza jest jednak temperatura otoczenia. Chodzi tu zarówno o unikanie mrozów, jak i upałów, które mogą mieć negatywny wpływ na trwałość montowanej stolarki okiennej.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że okna są pewnego rodzaju inwestycją. Zalecamy, aby nie oszczędzać na ich zakupie. Dobrej jakości stolarka przekłada się na efektywniejszą termoizolację, a co za tym idzie, mniejsze koszty ogrzewania.

Wróć